No Products in the Cart
Egy pár éve hatalmasat ment a „Hygge”, a dán életérzésről szóló könyv. Karácsonykor elfogyott a polcokról és körülbelül olyan népszerűségnek örvendett, mint Paulo Coelho vagy a Harry Potter... Ám amikor mi a Hygge könyvet olvasgattuk, számunkra kicsit utópisztikusnak tűnt, hiszen továbbra is elvágyódtunk és a könyv által csak messziről csodáltuk a dánokat, hogy ők meglépik az otthon maradást és befelé fordulnak. Ezt a fajta lelassulást elirigyeltük tőlük és pici trükköket próbáltunk elcsalni. Arra gondoltunk, hogy bár az lehetetlen a magyar virtusunknak, hogy ennyire lelassuljunk, befelé forduljunk és boldogok legyünk önmagunkban, legalább elcsenünk egy-két tippet, amivel elindulunk a belső nyugalmunk és boldogságunk felé vezető úton.
Kényeztesd magad gyertyagyújtással! Egy finom illatú gyertya egyszerre fény- és illatterápia. Az esti meleg vizes fürdő közben, vagy amikor felnyitod a régen vágyott könyvedet az ágyban, de akár az esti egymásra hangolódásnál is jó szolgálatot tesz egy különleges mécses. A fantasztikus illatok mellett Los Angeles-i Boys Smells gyertyáink gyönyörű lakberendezési tárgyként is hozzájárulnak az egyensúly megteremtéséhez.
Egyszerű és nagyszerű boldogsághormon-termelés.
Esti fáradtságra és reggeli idegeskedésre egyaránt fantasztikus a kedvenc teád. Az illatok és az ízek harmóniája megnyugtat és ellazít. Emellett persze azt se feledd soha, hogy mind a betegségek elkerülésében, mind gyógyításukban fontos szerepet játszik a hidratáltság. A tea ráadásul egy olyan ínyenc kaland, amely nem is hizlal.
Valami, ami kiszakít a külvilágból, amitől jól érzed magad és leköt. Ha nincs olyan könyv, amely most ilyennek tűnik, akkor válasz egy útikönyvet arról a városról, ami jó érzéssel tölt el és ahova fantasztikus élmények kötnek. Az útikönyvek messze nem csak arról szólnak, mint amire használjuk őket (hogy desztinációkat válogassunk belőlük). Ennél sokkal izgalmasabb regényként használni őket: érdekes történetek és elmesélések nyomán elképzelni őket. Fantasztikus és felszabadító érzés a mostani határlezárások mellett lélekben máshol mászkálni, útikönyveken keresztül kalandozni, élvezni a hangulatot, a kultúrát és az érzéseket.
Minket most épp a 90-es évek rántott vissza: egy jó „Jó Barátok” epizódnál nehéz viccesebbet találni. Sokadszorra is őszintén, teli szájjal tudunk nevetni az összes poénon, és ha megunjuk, akkor angolul nézzük, majd megint egy kicsit magyarul vagy vice-versa. Ínséges illetve nyomasztó időkre mindenesetre az a tanácsunk, hogy hagyd a drámákat és a túl mély dolgokat. Inkább nézz olyan filmeket, amik viccesek és jó érzéssel töltenek el. Elő a rég nem látott, béna vígjátékokkal! Ne érezd rosszul magad egy habkönnyű komédia megnézése miatt; a lényeg, hogy ne hagyd elnehezülni a lelked.
Ez sem kíván sok magyarázatot. Megnyugtató, melengető, húzd fel olvasás és filmnézés közben, falatozd hozzá a kedvenc csokid majd öblítsd le a kedvenc teáddal. Ugye, hogy már ezt a mondatot végigolvasni is megnyugtató volt?
Na, ezen a ponton kicsit bajba kerülünk valószínűleg sokan... Ha nem tudsz ilyen leveleket összeszedni, akkor valószínűleg máris eljutottunk a következő nagy fejlődési területhez, a postán küldött képeslapokhoz és levelekhez. Legközelebb, amikor utazol, írj a legjobb barátaidnak pár gondolatot egy szép képeslapon. A legjobb dolog a világon képeslapot kapni! És persze itt az idő, hogy a pároddal elkezdjetek szerelmes leveleket váltani. Furán hangzik egy „kierőszakolt” szerelmes levél, de később nem fogjátok megbánni, amikor a következő krízisnél elővehetitek és nosztalgiázhattok rajta.
Meleg gyapjúzoknihoz meleg gyapjúpulóver dukál. Válassz egy szép, vajszínű klasszikust, vagy akár egy igazán szívderítő színes darabot és vedd fel bármikor, amikor egy kis puha melegségre vágysz.
Ha eddig nem vezettél naplót, akkor most aztán tényleg itt az ideje! Válassz egy gyönyörű füzetet, ahová feljegyzed a vágyaid, amiket meg fogsz valósítani, amíg otthon vagy. Utána pedig írj egy bakancslistát azokról a kalandokról is, amelyeket most elképzelsz, de nem valósíthatsz azonnal meg, viszont később szépen kipipálgathatsz. Ami pedig a legfontosabb: minden este írd fel azt a három legjobb dolgot, ami aznap történt veled és amiért hálás vagy. Ez egyrészt nagy szolgálatot fog tenni abban, hogy rózsaszínűbb lencsén keresztül láss mindent, másrészt egy hónapos távlatból, amikor majd visszaolvasod, kitűnő eszköz lesz arra, hogy egy kis önelemzésen keresztül rájöjj arra, hogy melyek azok a dolgok, amelyek számodra fontosak, amelyek boldoggá tesznek és amelyek alapján képes leszel majd tudatosan úgy élni az életed, hogy ezekre fókuszálsz.
Válassz olyat, ami feldobja a lakásodat, de ami egyben annyira puha, hogy szívesen csavarodsz bele könyvolvasáshoz vagy naplóíráshoz.
A bakelit lenne a „leghyggligebb”, de elfogadjuk a Spotify-t is. Hallgasd újra a kedvenc zenéid, aztán kezdd el hallgatni mások szeretett zenéit vagy nézd meg, hogy mit hallgatnak azok, akik ugyanúgy rá vannak csavarodva a kedvenc zenekarodra, mint Te. A Spotify olyan „big data”-val rendelkezik, hogy az alapján a végtelenségig kutathatod az új zenéket, amik az ízlésedhez passzolnak.
Illetve itt visszautalnék az előző cikkünkre: hallgasd meg esténként Facebookon a BFZ live koncertjét, mely egy elképesztően jó kezdeményezés olyan szuper klasszikusokkal, amik garantáltan ellazítanak és mosolyt csalnak az arcodra.
Most van időd leválogatni a 23,342 képet, amit az elmúlt években készítettél. Tedd össze a 100 kedvenc darabodat egy mappába, nézd ki online a legszebb fotóalbumot és készülj úgy, hogy amint újra szabadon kószálhatsz, azonnal kinyomtatod és berendezed. Így később lesz min nosztalgiáznod és lesz mit az utókorra is hagynod.